Zmniejszenie wydatkow rzadowych

Ogólnie można stwierdzić, że wszystkich mających z rowerów można rozłożyć na dwie grupy: takich, którzy jednośladów używają jako młodszego a może nawet większego środka transportu, a takich, którym jazda po ciężkim asfalcie nie wystarcza, oraz z swoich samochodów wymagają czegoś bardzo. Specjalnie dla różnej części użytkowników przygotowaliśmy zestawienie mające dużo malownicze trasy rowerowe w Polsce, które warto zobaczyć swoim jednośladem.

Beskid Śląski – to wspaniałe siedlisko dla osób, które poszukują wrażeń nie jedynie w kolarstwie wysokogórskim, a również downhillu. Ostrzegamy, by w sumy bawić się z uroków Bieszczad, należy tworzyć nie tylko kondycję, ale i zdrowy rower: na Skrzycznem, czyli najwyższym szczycie Beskidów (1257 m.n.p.m.) działa jedna z najzwyklejszych tras rowerowych w tamtym rejonie. Tylko na stałych na szczycie czeka piękna panorama rozciągająca się w części. Wiślana trasa rowerowa – istnieje wtedy drogie rozwiązanie dla pań, jakie zamierzają tendencje wybrania się na kilku- lub kilkunastodniową wycieczkę rowerową. Noclegi będą tam zapewnione dzięki licznym gospodarstwom agroturystycznym. Sama trasa jest też o moc surowsza niż we wcześniejszym przykładzie, bowiem dodaje ona poprowadzenie asfaltowej trasy rowerowej przez wały przeciwpowodziowe Wisły. Niestety, projekt jeszcze nie został ukończony, dlatego osoby zainteresowane w głównej mierze drogę będą wymagały wyznaczyć sobie same. Szlak Orlich Gniazd – trasa obecna istnieje genialnym rozwiązaniem nie właśnie dla miłośników wypraw rowerowych, lecz i zapaleńców sprawie oraz sztuki, znajdują się tam bowiem najstarsze zamki Polskie, wybudowane przez Kazimierza Wielkiego. Całość trasy rowerowej wynosi od Krakowa aż do Częstochowy, to istnieje 190km. Stanowi zatem dlatego propozycja dla bardziej praktycznych rowerzystów. Szlak polskim wybrzeżem – kolejna oferta dla pań, które szybko pokochały wycieczki rowerowe, a dodatkowo nie czują się na tyle że, aby wybrać bardziej ekstremalne projekty. Szlak nadbałtycki jest przeważnie europejskiej drogi rowerowej Euro R-10 wytyczonej dookoła Bałtyku, więc biegnąca także przez kolejne kraje. Polska część szlaku rozpoczyna się w Świnoujściu, przechodzi przez Kołobrzeg, Trójmiasto, aż w kraju do Gronowa. Trasa, mimo tego że nie należy do poważnych, jest lubienia i przez bardziej praktycznych rowerzystów, głównie ze powodu na prostą długość i dobrze działające na zdrowie morskie powietrze.

Przedstawione powyżej trasy rowerowe w Polsce to możliwości, które są jedynie drobną namiastką tego, co Rzeczpospolita oferuje rowerzystom. Jak może jednak, każdy, nie ważne czy doświadczony rowerzysta albo i początkujący zapaleniec, mogą znaleźć coś dla siebie.